DANIEL HÁJEK

... NO "BINGO" ORIENTEERING

logo ZBM 2011     tok 3       olvlogo         ORTarzo     Logo head red  

Lehký oraz po Botase přišel vhod, protože mě vzápětí čekala kempová dvojkombinace Maďarsko + Jeseníky.

Naše příprava snad není žádné tajemství, tak se tu o ni podělím :-)

První kroky směřovaly do východního Maďarska, konkrétně přímo do okolií terénů Akademického MS poblíž Miškovce. Záhy jsme pochopili, že Bukové hory jsou takový kamenitější bratři Brna a tím pádem jsme se do toho dostali vcelku na pohodu. Mapy jsou tu ale místama trochu slabší, což nám leckdy znemožňovalo naprostou čistotu našich výkonů. No každopádně bylo dobré to vidět a nachystat se na určitou flexibilitu, která bude možná zapotřebí.

První kompotový trénink byl asi nachystán na naše totální odrazení a myslím, že zaslouží absolutorium všichni, kdo našli v téhle zimě a dešti a v ruce s totální omalovánkou všechny terčíky.

 

Pak už jsme si ale jeli na parádní vlně, která směřovala až k poslednímu, dle mého nejpěknějšímu tréninku celého kempu.

Program byl následující...

Sobota odpoledne: kompotech 8 km Nagy-komasza. Svůj záznam z GPS jsem radši hned po tréninku spálil a zadupal do země, takže se už asi nikdo nepobaví lovením zejména famózní čtyřiadvacítky, na které skončilo svůj boj s tratí několik špičkových světových akademiků :-D

Neděle dopoledne: middle 4,7 km/205 m Bánkút. TraŤ téměř stejná jako maďarské nominačky byla i díky pokračující nepřízni počasí zejména pro kotníkáře opravdovou lahůdkou. My tejpovací hejteři jsme si v tom libovali :-)

GPS Tracking

Výsledky middlu

 

Neděle odpoledne: sprint 1,9 km Miskolc downtown. Pěkná trať byla hodně znehodnocena neaktuálností mapy a zavřenými průchody, které nám ale koučové dokreslili do map. Nicméně to sloužilo jako výborný běžecký trénink a pro mě i jako dobrý motivační faktor. Neboť vybíhat na trať poslední a doběhnout první, to se jen tak nestane. A co teprve až obleču své závodní "plážové" kraťasy!!!

GPS tracking ze sprintu trochu inkognito :-D

Výsledky sprint

 

Pondělí dopoledne: štafetové úseky, celkem 7,5 km Letrás. Trénink společný s několika Maďary. V našich končinách známý Aron Bakó (např. 4. místo MČR Long 2015) nás po pěkném lese dost prohnal, celkově jsme si ale kvalitním technickým vstupem dokázali místní akademické hvězdy povodit.

Znovu trochu nefunkční a inkognito GPS záznam

Malá nápověda (02-pan párek, 03-ing lopuch, 04-dr. lotus, 06-prof. libido, 10-brusna, 11-lokotka, 01-metelka, 05 madam bathory, 08- maflow maslow, 09-HUN1, 26-HUN2)

 

Výsledky štafet

 Pondělí odpoledne: rerun middle WOC 2009 Bánkút. Naše výprava se na tohle odpočinkovější odpoledne rozdělila. Já se přidal k lesákům, kteří si vyjeli do hor zaběhat na parádní tratě z MS 2009.

 

Mužská trať middlu MS 2009

 

Úterý dopoledne: long 10,7 km Csokas. Poslední a zároveň asi nejhezčí fáze krátkého kempíku. Pěkný les, dobrá mapa, hezké počasí a moc pěkná trať! Navíc jsme se tam s klukama trochu pohonili po lese a to je vždycky bonus ;-)

Tradiční inkognito GPS

Výsledky čtyř měřených postupů z longu (2., 4., 6., 8. kontrola)

 

Pak už nás čekala jen další úmorná cesta domů, která naštěstí vlastně z Maďarska až tak úmorná není. Středa přišla vhod. Odpočinkový den byl před náročným programem, který nás čekal na závěr týdne v Jeseníkách, nutností!

Rozkaz zněl jasně! Ve čtvrtek ráno sraz na Dolní Moravě! Naše tréninková skupina sestávající se z profesora Libida, Ing. Arch. Lopucha, Pana Párka, Sešuka a Brusny vydržela kompaktní ale jen asi 150 m, když jsem s Lopuchem provedl puč a vydali jsme se na Kraličák delší, ale za to horší cestou. Byl z toho pěkný výběh na nějakou tu minutku a přiznám se, že jsme to místama s panem inženýrem zrovna nechladili 0:-)

Záznam na Garmin Connect

No ty návštěvníky webu, co jsou žhaví po novém fotopříběhu asi nepotěším, krom mých instáčovek nic nemám :-( #kralicak

 

Odpoledne nás čekala příjemná grilovačka u Uweho proložená posilováním s výhledem na celé Jeseníky a okořeněná trochu obskurním výstupem Minářovic psa.

Druhý den  minisoustředění u Vojcka v Šumperku jsme měli v plánu provést trochu sightseeingu po nejslavnějších místech zdejšího kraje, místech kde se psala historie. Ráno nás čekal výběh na Kamenný vrch, legendární kopec, kde mě Matthias Kyburz skoro ani neuvisel, když jsem ho doběhl na patý kontrole na MEDu. Jo a od té doby nějak nemůžu pochopit, kde se stala chyba :-).

Garmin Connect

Odpoledne jsme se přesunuli na místní atletický staďák, kde jsem překonal dosud platný rekord Atletiky Polička na 3km. Po krátkém zastavení u bronzové pamětní desky jsme tam bouchli 2x10' svižně a vyrazili za noční zábavou :-)

Na závěr soustředění jsme měli naordinovaný klasický běh do vrchu Mladkov - Suchý vrch. Už jsme byli lehce rozsekaní, takže se na start postavili už jen ti nejsilnější! Já a Pan Párek! A nevedli jsme si vzhledem k náročnému absolvovanému programu vůbec špatně. Dokonce jsem mezi některými fanoušky zaslechl, že by se snad od příště mělo běhat na Hájkův kopec! No uvidíme! Hlavně uvidíme co forma na to, až se AMS zeptá!!!

Ofiko výsledky 

Garmin Connect

No zadarmo to rozhodně nebylo! (foto: Jan Šimůnek)