DANIEL HÁJEK

... NO "BINGO" ORIENTEERING

logo ZBM 2011     tok 3       olvlogo         ORTarzo     Logo head red  

Když skončí sezona, tak je vždy šance buď hodit nohy na stůl a válet šunky, nebo se sbalit a vyrazit na cesty.  Zvolil jsem si za B vlastně už na začátku září, když jsem se vydal na mistrák Itálie na longu.

        Alpe Adria cup – Maďarsko

No a tam jsem běžel tak fantasticky, že se mě hned zeptal šéftrenér regionu Veneto, jakožto člena klubu OR Tarzo, jestli bych nechtěl zajet do Maďarska na tradiční utkání O-rozvojových regionů Alpe Adria cup (Alpe Adria O-Group). No a když řek, že mi to platí, tak já zas že se obětuju. No a pak přišel čtvrtek 3.10. a já sedl do EC 277 Slovan a vyrazil do Pécse. Pak už bylo vše standardní – závody a nějaké to pivko či šampíčko na účet místního štamgasta v Orfü. Stihli jsme toho za ty čtyři dni víc než dost, včetně toho, že jediný kdo stihl start pátečních štafet z naší „italské“ grupy, jsem byl já (tedy původně finišman). No dařilo se mi střídavě, ale vyběh jsem pro Veneto spoustu bodíků, takže byli kucí nadmíru spokojeni.

Výsledky: štafety; middle; night sprint; zkrácený long

Mapa longu.

Alpe Adria 2013 - Squadra Veneto Squadra Veneto 2013

AA Cup 2013 - Pasta Party Pasta party - takovou lahůdku by i v Itálii pohledal!

Classroom in Hungary Typický maďarský rozvrh hodin :-D.

AA Cup 2013 - M21E Long  Vyhlášení longu.

     25manna – Švédsko

Jeden den jsem se „ohřál“ doma a nased na Norwegian směr Arlanda. Po třech letech jsem zase měl běžet 25mannu, tentokrát společně i s Leničkou. Měl jsem na starosti první úsek, to byl ještě ten před kolosálním výpadkem IT systémů (o tom už bylo napsáno mnoho jinde). Po problémech na prvním úseku Jukoly, kde jsem chtěl až moc, jsem na "šufemaně" chtěl hlavně zůstat vpředu a začal mírněji. Jediná chybka přišla jako 20s klička na dvojku, ale pak už to šlo jako po másle. Správně jsem odhadoval, kde nebudou farsty a tam trochu přitápěl pod kotlem. Vůbec jsem netušil, kde se pohybuju, ale věřil jsem, že je to supr. A bylo. Ikdyž teda moc nechápu, jak moh Leonid takhle odjet…

Výsledky

Mapa

25manna - almost cleaned TC 25manna - How SNO leave competition :) Uklízíme po 25manně, kterou jsme pořádali. Fotografie zachycuje situaci asi dvě hodiny po odjezdu posledního závodníka v neděli. A takhle opouští shromaždiště SNO. No asi mají tunely na jedno použití :-). 

n   ÖM Nacht – Rakousko

Žabiny podnikly třetí víkend v říjnu výjezd k jižním sousedům na 8. a 9. žebříčkový závod. Navíc tratě po oba dny postavil Libinda, takže jsme očekávali parádní zážitek. A taky že jo. Sobotní mistrovství v nočním (bez reflexů) a nedělní middle byly ve stejném lesíku nad obcí Friedreichs. Prostor nevelký, ale poskytoval pěkné proběhnutí a zejména sobotní tratě v kombinaci s nepoužitím reflexů byly opravdovou výzvou. Něco jsme vyhráli, i když já teda osobně zrovna těsně nic J.

Výsledky: noční; middle

 Mapa noční

     Volby 2013 – ČR

Po majstršaftu Rakouska jsem sice tréninkově vypnul, ale potřeboval jsem si před HROBem zkusit, na co mám. Tak jsem se po cestě do Poličky nechal mámou vysadit ve Štěpánově nad Svratkou. Měl jsem nějaké čtyři hodiny a kousek na to, abych se dostal do volení místnosti svého okrsku a odvolením splnil svou občanskou povinnost. Nasadil jsem červenou značku a v Jimramově osedlal modrou. Běžel jsem bez hodinek jen „na pocit“ a doufal, že neběžím moc pomalu. Nakonec se dobrá věc podařila a já si odkroužil 39km za 3:20. No a Polička je tak malé město, že jak přišel děda domů, už hlásil, že na okrsku č. 3 volil mladík v atletických trenkách se zablácenýma nohama J.

      HROB – ČR

Psal jsem o spoustě akcí v jednom kuse a na vtipné historky tu fakt, i když jich bylo spoustu, nebyl prostor, no škoda. Tak to snad aspoň napraví článek Vojcka o HROBíku, kde jsme symbioticky ve formě Smaženého bananu „B“ solidně prohnali Bořanovo sádlo.

Výsledky

Mapa neděle

Úplný konec sezony - ČR

No a pak už bylo hotovo. Nejprve jsme odpočívali a užívali trochu života. Jakožto páťáci jsme letos měli na starost vodařskou párty roku Hydrosilvestr, no a ten se podařil :-).

Hydrosilvestr 2013 - Midnight surprise Půlnoční překvapení pánů:-).

Následoval vrchol sezony v podobě oddíláče-téma červená a černá.

Club champs 2013

No a jak jsme začali v listopadu trénovat na novou sezonu, tak přišel i první mapový trenink, nočák v Deblíně. Ten pro mě ale skončil dost záhy zlomenou buzolou za třetí kontrolou v úvodním scorelaufu. Jako dokončil jsem, ale v jednu chvíli mě doběhli i sběrači. Ono běhat v noci a navíc mlze a hustníku bez buzoly je vcelku výzva! Doporučuju:-)

Broken compass